Латвія оголосила Росію спонсором тероризму

Протягом багатьох років Росія по-різному – безпосередньо й опосередковано –підтримувала і фінансувала терористичні режими й організації, зазначили латвійські депутати.

 
Латвійський сейм погодив заяву про оголошення Росії країною – спонсором тероризму і закликав ЄС негайно призупинити видачу віз росіянам і білорусам. Про це повідомляє сайт сейму у четвер, 11 серпня.
 

 
Так Латвія стала першою державою у світі, яка оголосила Росію спонсором тероризму.
 
Депутати зазначили, що протягом багатьох років Росія по-різному – безпосередньо й опосередковано – підтримувала і фінансувала терористичні режими й організації. У заяві згадано про постачання зброї режиму Башара Асада в Сирії, про отруєння родини Скрипалів у Великобританії, про збитий літак рейсу МН-17 на Донбасі.
 
У заяві сейму наголошено, що зараз «Росія цілеспрямовано використовує страждання та залякування як інструмент у своїх спробах деморалізувати український народ і Збройні сили, паралізувати здатність України діяти, щоб окупувати її територію».
 
«Сейм визнає тероризмом насильство Росії над цивільним населенням, яке вона здійснює задля досягнення політичних цілей, а Росію – державою, що підтримує тероризм, і закликає інші країни висловити таку саму думку», – йдеться у заяві.
 
Депутати сейму Латвії «категорично засуджують військову агресію Росії та масштабне вторгнення в Україну, яке здійснюється за підтримки і за участю білоруського режиму».
 
Також депутати закликають «євроатлантичну спільноту і її партнерів терміново якнайширше запровадити всеохопні санкції проти РФ».
 
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Росію буде визнано країною-терористом. За його словами, це питання часу.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net