Косово вводить штрафи за сербські автономери

У Косові підтвердили зміну правил для автономерів, через які виникла криза з Сербією, та попередили про штрафи.

Влада частково визнаного Косова з вівторка має намір запровадити штрафи власникам авто із сербськими номерами. Про це у неділю, 21 листопада, повідомила місцева поліція.
 
Правоохоронці роз’яснили нові правила для автомобільних номерних знаків, підтверджуючи намір Пріштіни запровадити їх із 22 листопада. У повідомленні поліції йдеться, що з 1 листопада, відповідно до рішення уряду, вона почала видавати попередження власникам транспортних засобів із зареєстрованими сербськими номерами.
 
«Згідно з рішенням, видача попереджень триватиме до 21 листопада, а після цієї дати з 22 листопада до 21 січня 2023 року включно щодо всіх власників транспортних засобів, які в’їжджають на територію Республіки Косово з незаконними номерними знаками поліція Косово почне застосовувати штрафні санкції згідно із законодавством», — зазначається у повідомленні.
 
Вимогу перереєстрації автомобілів Пріштіна відкладала багато років поспіль через протести косовських сербів, але цього разу в Косово вирішили більше не йти на поступки.
 
Косівські серби у відповідь почали виходити з місцевих органів влади та поліції та погрожують протестами одразу після перших штрафів.
 
У ЄС запропонували президенту Сербії Олександру Вучичу та прем’єру Косово Альбіну Курті терміново приїхати до Брюсселя, щоб залагодити конфлікт до розгортання його ескалації. Проте Вучич лише сьогодні, 20 листопада, підтвердив, як пише сербське видання Новини, що поїде на переговори до Брюсселя наступного дня.
 

Нагадаємо, ситуація в Косово ускладнилася 31 липня на тлі рішення влади про заборону з 1 серпня в’їзду автомобілів із сербськими номерами та відповідними сербськими документами.

 

Після реакції США Косово вирішило відстрочити процедуру запровадження заборони на сербські документи до 1 вересня. А наприкінці серпня повідомлялося, що Сербія та Косово вирішили суперечку з автономерами: Сербія погодилася скасувати в’їзні/виїзні документи для власників косовських посвідчень особи, а Косово погодилося не запроваджувати їх для власників сербських посвідчень особи.

Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net