Колишня секретарка концтабору оскаржує обвинувальний вирок

97-річна засуджена за сприяння вбивству понад 10 тисяч людей у нацистському концтаборі Штутгоф оскаржує свій вирок.

Колишня секретарка нацистського концтабору Штутгоф Ірмґард Ф. подала апеляцію на обвинувальний вирок, винесений їй за пособництво та підбурювання до вбивства понад 10 тисяч людей з 1943 до 1945 року.

Тепер найвищий кримінальний суд Німеччини — Федеральний суд правосуддя — має перевірити, чи була допущена процедурна помилка під час винесення вироку, повідомляє німецька інформаційна агенція dpa.

Обвинувальний вирок Ірмґард Ф. виніс 20 грудня земельний суд у місті Ітцего. Її засудили до двох років позбавлення волі умовно.

Справа Ірмґард Ф.

З 1943 до 1945 року Ірмґард Ф. обіймала цивільну посаду в комендатурі Штутгофа під сучасним Гданськом, а тому була визнана винною в тому, що допомагала керівництву концтабору в систематичних вбивствах ув’язнених. На час вчинення злочинів їй було лише 18-19 років, тож її справу розглядала палата у справах молоді земельного суду. Захист Ірмґард Ф. клопотав про її виправдання.

Судовий розгляд тривав з 30 вересня 2021 року. Серед іншого, суд заслухав і покази тих, хто вижив після перебування у концтаборі. Вони розповідали про  страждання та масові убивства в Штутгофі.

На перше судове засідання підсудна не з’явилася, втікши зі свого помешкання у будинку для літніх людей в Квікборні. Згодом її затримала поліція, жінка провела під вартою кілька діб.

Під час усього процесу вона мовчала і лише наприкінці визнала, що працювала у концтаборі. «Я прошу вибачення за все, що сталося, — сказала вона у своєму останньому слові. — Я шкодую, що була у той час у Штутгофі.

Джерело: Українська служба DW


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net