Китай обмежив торгівлю з Тайванем

Пекін оголосив про торгові заходи щодо острова, а також запровадив санкції проти тайванських фондів.

Китай обмежив торгівлю з Тайванем, а також запровадив санкції щодо двох тайванських фондів на тлі візиту спікера Палати представників США Ненсі Пелосі на острів. Про це 3 серпня повідомило видання Aljazeera.

Пекін призупинив експорт піску на острів — ключового матеріалу, що використовується у будівництві, а також заборонив ввезення тайванських цитрусових та деяких видів риби.

Головне митне управління Китаю заявило, що імпорт продуктів харчування було зупинено через присутність пестицидів та коронавірусу в деяких партіях, а Міністерство торгівлі пояснило припинення постачання піску відповідно до неуточнених правових положень.

Крім того, Канцелярія КНР у справах Тайваню окремо оголосила про введення заходів щодо Тайванського фонду за демократію та Фонду міжнародного співробітництва та розвитку.

Рішенням китайського уряду цим фондам забороняється співпраця з організаціями, підприємствами та приватними особами материкового Китаю.

Як наголошують аналітики, цілком імовірно, що Пекін оголосить про інші економічні санкції, але навряд чи вони будуть ефективними, якщо не торкнуться ключового тайванського продукту — напівпровідників.

Оголошення про санкції пролунали під час візиту Пелосі на острів, який Пекін вважає своєю територією. Раніше у Китаї пригрозили «серйозними наслідками» у разі, якщо американський політик прибуде до Тайваню.

Лідери Китаю та США прокоментували поїздку Пелосі до Тайваню


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net