Китай і Японія запустили оборонну гарячу лінію

Перша телефонна розмова між міністрами оборони двох країн з використанням прямого каналу відбулася 16 травня.

Китай і Японія запустили «гарячу лінію» в рамках Механізму морської та повітряної взаємодії між оборонними відомствами двох країн. Про це 16 травня повідомило Міністерство національної оборони КНР.

Зазначається, що у вівторок китайський міністр оборони Лі Шанфу провів телефонну розмову з японським колегою Ясуказу Хамадою, вперше використовуючи прямий канал.

«Встановлення та функціонування прямого телефонного зв’язку є практичним заходом для реалізації важливого консенсусу, досягнутого лідерами двох держав. Це зміцнить можливості обох сторін в управлінні та контролі за морськими і повітряними інцидентами, а також сприятиме подальшому збереженню регіонального миру та стабільності», — зазначили в Міноборони Китаю.

Нагадаємо, Токіо і Пекін створили «гарячу лінію» між оборонними відомствами у 2018 році для розбудови взаємної довіри й запобігання непередбаченим ситуаціям. Проте початок її роботи відтерміновувався через пандемію коронавірусу та територіальні суперечки.

У листопаді минулого року голова КНР Сі Цзіньпін і прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда під час зустрічі в Бангкоку домовилися про швидкий запуск каналу зв’язку.

Китайські кораблі порушили територіальні води Японії

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net