Кінець могилізації? Шойгу обіцяє, але йому не вірять

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу повідомив, що часткову мобілізацію, яка почалася в Росії 21 вересня, нібито завершено.

У Росії оголосили закінчення мобілізації. Нібито вже набрали 300 тисяч чоловік і все вистачить. Надалі обіцяють комплектувати війська лише за рахунок прийому добровольців та контрактників. Але росіяни чомусь у такі заяви владі не дуже вірять.
 
Шойгу закінчив
 
За словами міінстра оборони РФ Сергія Шойгу, 82 тисячі осіб із числа мобілізованих вже відправлено до районів бойових дій в Україні, решта 218 продовжує бойову підготовку на полігонах.
 
Юристи звертають увагу, що часткову мобілізацію в Росії було оголошено указом Путіна і, відповідно, може бути завершено лише аналогічним указом. Але поки що такого указу не було.
 
На місцях нічого не закінчували
 
У Санкт-Петербурзі влада заявила, що завершилися «основні заходи» з мобілізації.
 
“Петербуржці, які підлягають заклику, оповіщені в повному обсязі. Завершується збирання особового складу. Відповідна робота триває”, — сказали у міській адміністрації.
 
Проте представники Західного військового округу (ЗВО) заявили, що мобілізація в Петербурзі триває. “Губернатор не має повноважень зупинити її. Вона оголошена указом президента і лише указом президента може бути зупинена”, — сказали у прес-службі ЗВО.
 
Реальність зовсім інша
 
Депутат Держдуми Максим Іванов, який представляє Свердловську область, звернувся до міністра оборони Росії Сергія Шойгу через відправлення призовників до зони бойових дій без відповідної підготовки.
 
“Йде вал звернень від дружин та матерів з приводу того, що їх мобілізованих чоловіків та дітей відправили без зрозумілої бойової підготовки. Ситуація є неприйнятною. Яку користь принесе ненавчений хлопець, наприклад, на блокпосту поряд із Донецьком? Напевно, мінімальну”, — написав депутат у своєму Телеграм-каналі.
 
У депутатському запиті Іванов заявив, що у перші дні мобілізації щонайменше 86 осіб із Свердловської області було відправлено до України без проходження необхідної підготовки. Він також зазначив, що з початку жовтня ці люди беруть безпосередню участь у бойових діях, а з 13 жовтня члени їхніх сімей одержують повідомлення про смерть своїх близьких. Скільки саме мобілізованих загинуло в Україні, Іванов не уточнив.
 
У своєму зверненні депутат просить міністра розібратися в ситуації, вжити заходів для запобігання подібним інцидентам у майбутньому, а також повернути вже відправлених на фронт мешканців Свердловської області для проходження належної військової підготовки.
 
Дружина мобілізованого з Єкатеринбургу військовослужбовця розповіла ВВС, що її чоловік разом з іншими мобілізованими товаришами по службі опинився в лісі на території самопроголошеної “ЛНР” без їжі, техніки та будь-якого командування.
 
26 вересня чоловіка мобілізували, військову службу він проходив понад 20 років тому і зараз йому 42 роки. Вже 28 вересня мобілізованих відправили до Ростова-на-Дону, а звідти — на один із полігонів під Луганськом, де вони пробули тиждень. 6 жовтня їх кинули на передову.
 
“Їм казали, що спочатку вони навчатимуться, а потім триматимуть другу чи третю лінію оборони, але насправді вони одразу опинилися на передовій”, — розповідає Олена Сапрунова.
 
Чоловік Олени виявився приписаний до 35-ї мотострілецької бригади, інших мобілізованих з Єкатеринбурга розподілили до 55-ї мотострілецької бригади, фронт у самопроголошеній «ЛНР» вони намагаються тримати разом.
 
Декілька тижнів військовослужбовець не виходив на зв’язок, а 27 жовтня зміг додзвонитися дружині.
 
Він розповів, що вони знаходяться в якомусь лісі без будь-якого командування. Єдиного офіцера, який перебуває з ними, важко поранено, — розповіла Сапрунова BBC. — У них немає їжі, вони озброєні старими автоматами, а половина техніки, яка в них була, зламалася на півдорозі. Вони не розуміють, де знаходяться, а коли намагаються відступати, відразу опиняються під вогнем своїх. За словами чоловіка, у цьому лісі багато загиблих, яких ніхто не забирає.
 
Разом із дружиною ще одного мобілізованого Олена 27 жовтня направила звернення з проханням розібратися в ситуації, що склалася в адміністрацію президента та військову прокуратуру. З адміністрації їй надійшла відповідь, що її листа переправлено до міністерства оборони і буде розглянуто там.
 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net