Іран та РФ підписали договір про будівництво залізничного коридору

Залізниця вздовж узбережжя Каспійського моря допоможе з’єднати російські порти на Балтійському морі з іранськими портами в Індійському океані та Перській затоці.

Іран та Росії в рамках міжнародного транспортного проекту Північ-Південь домовилися про фінансування та будівництво іранської залізничної лінії. Про це повідомляє Reuters.

За підписанням угоди по відеозв’язку спостерігали президент РФ Володимир Путін та його іранський колега Ібрахім Раїсі.

Зазначається, що залізниця Решт-Астара розглядається як важлива ланка в коридорі, призначеному для з’єднання Індії, Ірану, Росії, Азербайджану та інших країн залізницями та морем. Як стверджують у РФ, цей маршрут нібито може змагатися із Суецьким каналом як основний глобальний торговий маршрут.

За словами Путіна, транспортна артерія Північ-Південь, частиною якої стане залізниця Решт-Астара, допоможе суттєво диверсифікувати глобальні транспортні потоки.

Він додав, що залізниця протяжністю 162 км вздовж узбережжя Каспійського моря допоможе з’єднати російські порти на Балтійському морі з іранськими портами в Індійському океані та Перській затоці.

Раїсі назвав цю угоду важливим і стратегічним кроком у напрямку співпраці між Тегераном та Москвою.

Як пише видання, Росія та Іран були змушені зміцнювати свої політичні та економічні зв’язки через західні економічні санкції.

Наадаємо, в Ірані показали обслуговування підсанкційного літака з РФ.

Також повідомлялося, що Україна готує секторальні санкції проти Ірану.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net