Іран готовий швидко виготовляти матеріали для ядерної бомби — Пентагон

Іран має технічну можливість швидко виготовити атомну бомбу, наголосили в оборонному відомстві США.

Ірану достатньо 12 днів, щоб зробити матеріал для однієї ядерної бомби. Про це у вівторок, 28 лютого, заявив заступник міністра оборони США з політичних питань Колін Каль під час слухань у Палаті представників, пише Reuters.
 
Таким чином він відповів на питання «чому адміністрація Байдена прагнула відновити Спільний всеосяжний план дій (СВПД)».
 
«Тому що ядерний прогрес Ірану з тих пір, як ми вийшли із СВПД, був ефективним. Ще в 2018 році, коли попередня адміністрація вирішила вийти зі СВПД, Ірану знадобилося б близько 12 місяців, щоб зробити матеріал, що розщеплюється, на одну бомбу. Тепер це зайняло. б близько 12 днів», — заявив Каль.
 
Відомо, що у 2018 році президент США Дональд Трамп вивів країну з угоди та ввів нові санкції проти Ірану. Він назвав угоду несправедливою та висловив сумнів, що вона обмежить ядерні амбіції Тегерана.
 
Раніше у 2015 році Іран, США, Росія, Франція, Німеччина, Великобританія та Китай підписали Спільний всеосяжний план дій в обмін на відміну економічних санкцій проти Ірану.
 
Міжнародне агентство з ядерної енергії обговорює з Іраном нещодавні висновки про збагачення урану на ядерних об’єктах країни.
 
Раніше агентство Bloomberg повідомило, що Тегерану вдалося збагатити уран, чистота якого всього на 6% нижча за рівень, необхідний для створення ядерної зброї.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net