Греція та Болгарія обговорюють транзит українського зерна залізницею

Греція вже почала розбудовувати залізничні лінії. Покращення технічного стану залізниць дозволило б перевозити більше вантажів.

Прем’єр-міністри Греції та Болгарії Кіріакос Міцотакіс і Ніколай Дєнков у понеділок, 24 липня, під час зустрічі в Афінах обговорили й проблему транзиту українського зерна. Про це повідомив болгарський портал Mediapool в понеділок, 24 липня.

Голова болгарського уряду заявив у розмові з журналістами, що обговорюється можливість транспортування українського зерна поїздами через територію Болгарії до грецьких портів.

Пропозиція полягала в тому, щоб болгарські поїздами завантажували зерно на кордоні України з Румунією, а потім перевозили його через румунську та болгарську територію до Греції.

Однак незрозуміло, хто з болгарських перевізників матиме можливість перевезти такий вантаж з огляду на дефіцит локомотивів і вагонів у державного перевізника.

У матеріалі зазначається, що імовірність того, що приватні залізничні компанії зможуть здійснювати такі перевезення теж невелика.

Греція вже почала розбудовувати залізничні лінії, що становлять особливий інтерес для Болгарії – до Кулати й Свиленграда. Покращення технічного стану залізниць на цих двох напрямках дозволило б перевозити більше вантажів з Болгарії, Румунії, України та Молдови до грецьких портів.

Як відомо, 17 липня Росія оголосила про вихід із зернової угоди. Президент РФ Володимир Путін заявив, що зернова угода нібито не виправдала гуманітарного призначення щодо зниження ризиків голоду в найбідніших країнах Африки, Азії та Латинської Америки, а тому Росія вирішила вийти з неї.

Після виходу із зернової угоди РФ оголосила фактичну морську блокаду України та заявила про ризики для суден. Також росіяни атакували порти, залучені до зернової угоди.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net