Глава Єврокомісії привітала рішення щодо газу

Євросоюз зробив рішучий крок, щоб протистояти загрозі повного припинення постачання газу Росією, заявила Урсула фон дер Ляєн.

 
Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн схвалила рішення країн ЄС про скорочення споживання газу. Про це йдеться в її офіційній заяві, оприлюдненій у вівторок, 26 липня.
 
«Сьогодні ЄС зробив рішучий крок, щоб протистояти загрозі повного припинення постачання газу (президентом РФ Володимиром) Путіним», – наголосила фон дер Ляєн.
 
Вона зазначила, що політична угода, укладена Радою ЄС у рекордно короткі терміни на основі пропозиції Єврокомісії, забезпечить упорядковане і скоординоване скорочення споживання газу для підготовки до майбутньої зими.
 
«Колективне зобов’язання про скорочення на 15% є надважливим і допоможе заповнити наші сховища напередодні зими. Більш того, можливість оголосити про стан готовності ЄС, яка приведе до примусового скорочення споживання газу в державах-членах, дає переконливий сигнал, що Євросоюз зробить усе можливе, щоб забезпечити надійність поставок і захистити своїх споживачів – і домашні господарства, і промисловість», – зазначила президент Єврокомісії.
 
За її словами, заява Газпрому про скорочення постачання газу по трубопроводу Північний потік-1 без поважної технічної причини «ще раз ілюструє ненадійність Росії як постачальника енергоносіїв».
 
Нагадаємо, 26 липня міністри енергетики країн ЄС досягли політичної домовленості про добровільне скорочення споживання газу впродовж цієї зими.
 
План визначає скорочення споживання на 15%, а також певні винятки для вразливих країн.
 
Газова війна із ЄС. Преса про зупинку ПП
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net