Франція закликає Росію не розміщувати в Білорусі ядерну зброю

Володимир Путін заявив, що нібито на прохання глави білоруського режиму Лукашенко вирішив розмістити ядерну зброю у Білорусі.

МЗС Франції засудило заяву Володимира Путіна щодо розміщення тактичної ядерної зброї на території Білорусі. Дипломати закликали Росію відмовитись від цієї ідеї. Про це у неділю, 26 березня, йдеться у заяві французького МЗС.
 
«Франція закликає Росію виявити відповідальність, що очікується від держави, яка володіє ядерною зброєю, і вийти з цієї дестабілізуючої угоди з Білоруссю про розміщення ядерної зброї», — йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства.
 

 
У МЗС відзначили, що «ця угода є додатковим елементом ерозії міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі».
 
«Франція підтверджує важливість, яку вона надає дотриманню декларації від 3 січня 2022 р., схваленої Володимиром Путіним і всіма главами держав і урядів «Великої п’ятірки» щодо запобігання ядерній війні та гонці озброєнь. Ми закликаємо Росію продемонструвати відповідальність, яку очікує володіюча ядерна зброя. переглянути цю дестабілізуючу угоду», — йдеться у заяві. 

Нагадаємо, 25 березня Путін заявив, що Москва домовилася з Мінськом щодо розміщення тактичної ядерної зброї на території Білорусі. Він стверджує, що це «не порушить зобов’язання щодо ДСНО».

Як пише ISW, дії президента РФ — частина інформаційної кампанії, яка покликана посилити побоювання Заходу щодо ядерної ескалації.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net