Фінляндія пропонує ЄС заборонити туристичні візи для росіян

В Європі мають бути розроблені спільні рекомендації щодо анулювання віз росіянам, вважають у Гельсінкі.

Фінляндія запропонувала Європейській комісії надати спільні рекомендації всім країнам Шенгенської зони «щодо визнання недійсними або анулювання віз, виданих громадянам Росії, і введення заборони на в’їзд», повідомило у вівторок, 20 вересня, міністерство закордонних справ Фінляндії.

Якщо віза росіянина буде анульована, або йому заборонять в’їжджати до країни — відповідна інформація має бути внесена до Шенгенської інформаційної системи (SIS), щоб про це знали інші держави Шенгенської зони і такий громадянин не спробував в’їхати через іншу країну.

Також 19 вересня на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС Фінляндія запропонувала включити туристичні візи для громадян РФ до переліку санкцій Євросоюзу, повідомили в МЗС країни.

Минулого тижня прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін закликала ще більше посилити візові обмеження щодо Росії на європейському рівні.

Росіянам все складніше потрапити до ЄС

З 19 вересня Естонія, Латвія, Литва та Польща закрили в’їзд для громадян Росії з туристичними візами, у тому числі і з шенгенськими, виданими третіми державами.

12 вересня ЄС призупинив угоду про спрощення візового режиму з Росією, яка діяла з 2007 року. Візовий збір для громадян РФ виріс з 35 до 80 євро. Консульські установи країн ЄС тепер зможуть розглядати заяви росіян протягом 45 днів, а не 15, як раніше і вимагати в них додаткові документи.

Джерело: Українська служба DW


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net