Естонія визнала дії Росії в Україні геноцидом

Росія здійснила масові звірства проти мирного населення на тимчасово окупованих територіях.

Парламент Естонії — Рійгікогу — офіційно визнав дії Росії в Україні геноцидом українського народу. «За» проголосували 86 депутатів, 15 депутатів були відсутні, повідомляється на сайті парламенту у четвер, 21 квітня.

Як зазначено у прийнятій заяві, у загарбницькій війні Росії проти України виявлено систематичні та масові воєнні злочини, вчинені російськими збройними силами проти українського народу. Ці злочини ідеологічно спрямовані політичним та військовим керівництвом Росії, а також державними органами пропаганди.

«Російська Федерація здійснила, зокрема, масові звірства проти мирного населення на тимчасово окупованих територіях, зокрема у містах Буча, Бородянка, Гостомель, Ірпінь та Маріуполь, а також у багатьох інших населених пунктах України. Це вбивства, викрадення, депортації, ув’язнення, осквернення трупів», — йдеться у заяві.

Таким чином, парламент Естонії визнає діяльність російських збройних сил та військово-політичного керівництва геноцидом проти українського народу та закликає до цього парламенти інших країн та міжнародні організації.

«Рійгікогу також закликає підтримати розслідування російських злочинів та переслідування винних, а з цією метою створити міжнародний суд у співпраці з державами», — зазначили депутати.

Також естонський парламент закликав країни світу посилити санкції проти Росії, зокрема припинити торгівлю енергоносіями, а також негайно збільшити військову та критичну гуманітарну допомогу Україні.

Нагадаємо, 14 квітня Верховна Рада визнала війну Росії геноцидом проти України. Депутати прийняли відповідну постанову.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net