Економіка США скорочується, підвищуючи шанси на рецесію.

Падіння економіки пов’язане зі скороченням споживчих витрат через найвищу за останні десятиліття інфляцію.

 

Падіння ВВП Сполучених Штатів становило 0,9% у річному обчисленні за підсумками другого кварталу. Про це пише агентство Bloomberg із посиланням на дані звіту Міністерства торгівлі.
 
У першому кварталі падіння ВВП становило 1,6%, нагадують в агентстві. До опублікування звіту медіанний прогноз в опитуванні економістів передбачав зростання ВВП у другому кварталі на 0,4%.
 
Падіння економіки пов’язане зі скороченням споживчих витрат через найвищу за останні десятиліття інфляцію, з різким скороченням інвестицій у бізнес та нерухомість через підвищення облікової ставки Федеральною резервною системою (ФРС).
 
Ще одним негативним фактором, що впливає на динаміку ВВП, стало скорочення державних видатків.
 
Американці стикаються з вищими цінами практично на все – від бензину до їжі та оренди житла. Заробітна плата зростає, але недостатньо швидко, щоб встигати за інфляцією, внаслідок чого споживчі настрої впали до багаторічного мінімуму.
 
ФРС прагне обмежити інфляційний тиск, однак він пов’язаний,  зокрема із факторами, що знаходяться поза його контролем, такими як війна в Україні.
 
Нагадаємо, раніше соціологи повідомили, що в Україні значна частина почала одержувати заробітну плату меншу, ніж до війни. Також вони зазначають, що зросла кількість тих, хто втратив роботу.
 
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

Лідер ХДС закликав Берлін виконати угоду з Польщею щодо озброєнь

Європейський суд відхилив позов RT France щодо заборони мовлення у ЄС

Екс-канцлер Німеччини Шредер «відпочиває» в Москві

Источник: korrespondent.net