Держдеп не виключає визнання РФ державою-спонсором тероризму

Визнання Росії державою-спонсором тероризму призвело б до міжнародної ізоляції Москви і утримало б Китай від допомоги Путіну.

Держдепартамент США не виключає визнання Росії державою-спонсором тероризму за скоєні злочини під час вторгнення в Україну. Про це заявив держсекретар Ентоні Блінкен слуханнях у комітеті Сенату США, присвячених Китаю, повідомляє CNN.

На питання сенатора-республіканця Ліндсі Грема про те, що Держдепартамент вже визначився зі своєю позицією і ніколи не визнає Росію країною-спонсором тероризму, Блінкен відповів: «Ніколи не говори ніколи».

Грем наполягав на необхідності проголошення Росії державою-спонсором тероризму.

«Ми ж усі тут хочемо, аби Китай не допомагав Росії, правильно? Маю ідею. 100 американських сенаторів запропонували, аби ми оголосили Росію державою-спонсором тероризму, аби утримати такі країни, як Китай, від надання їм зброї», – заявив Грем.

У свою чергу Блінкен зауважив, що, на його думку, вже запроваджені санкції й повноваження, які мають США, змогли утримати Пекін від військової допомоги Москві.

Варто зазначити, що визнання Росії державою-спонсором тероризму призвело б до міжнародної ізоляції Москви та змусило б США накладати додаткові обмеження на країни, які взаємодіють з Кремлем. Саме Державний департамент має повноваження визначати такий статус.

Нагадаємо, законопроект про визнання РФ спонсором тероризму до Конгресу США подали ще у вересні 2022 року. Проте у Вашингтоні вважають такий крок контрпродуктивним.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net