Деморалізація в армії РФ веде до припинення наступу — ISW

Ситуація вже спостерігається на Донеччині і може негативно вплинути на зусилля Росії на інших напрямках.

Погіршення морального стану, дисципліни та боєздатності російських військовослужбовців у зонах бойових дій в Україні можуть призвести до тимчасового призупинення наступальних операцій на обмежених територіях. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) у звіті за 13 жовтня.

Раніше Генеральний штаб ЗСУ інформував, що, зокрема, на Донеччині деякі російські підрозділи отримують накази від командирів про тимчасове припинення наступальних операцій через вкрай низький моральний і психологічний стан, високий рівень дезертирства та невиконання бойових наказів.

«Заява Генштабу, ймовірно, є відображенням того факту, що російські загони дедалі більше деградують, осідаючи у відносно невеликих і незначних населених пунктах по всій Донецькій області, особливо в районі Бахмута та Донецька. У міру того, як ці підрозділи дедалі більше деградують, вони, ймовірно, зіштовхуються з розрізненими бойовими елементами, що веде до подальшої деморалізації та неузгодженості у проведенні наступальних операцій», — зазначили аналітики.

Як наголошує ISW, очевидне призупинення наступальних операцій у районах Донецької області, майже єдиному регіоні України, де російські війська ведуть наступальні операції, ще більше ускладнить зусилля Росії щодо захоплення додаткової території. Крім того, це ще більше погіршить моральний дух та загальне виснаження бойових сил.

Раніше повідомлялося, що РФ із середини літа відправила на війну з Україною щонайменше 15 130 ув’язнених.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВідключення електроенергії в Києві: чому не у всіх

Країни ЄС отримають ще 3,5 млрд євро на українських біженців

СюжетЧи був «болгарський слід» у вибуху на Керченському мосту?

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

Сюжет«Різник Сирії»: що відомо про командувача військами РФ

Источник: korrespondent.net