Через вторгнення Росії в Україну погіршився прогноз із ВВП та інфляції — ЄК

Цей прогноз є першою комплексною оцінкою економічних витрат війни Росії проти України для 19 країн зони євро та 27 країн ЄС.

 
Єврокомісія погіршила прогноз щодо ВВП та інфляції через вторгнення Росії в Україну. Про це повідомляє Reuters.
 
Цей прогноз є першою комплексною оцінкою економічних витрат війни Росії проти України для 19 країн зони євро та 27 країн ЄС.
 
Повідомляється, що знижений прогноз зростання для 19 країн зони євро до 2,7% цього року з 4,0% прогнозованих до початку війни. Зростання сповільниться до 2,3% наступного року, що також нижче за 2,7%, які очікувалися до вторгнення військ.
 
«Перспективи економіки ЄС до початку війни полягали у тривалому та сталому зростанні. Але вторгнення Росії в Україну поставило нові проблеми, якраз у той момент, коли Союз оговтався від економічних наслідків пандемії», — йдеться у повідомленні Єврокомісії.
 
Інфляція, яку Європейський центральний банк хоче зберегти на рівні 2%, становитиме 6,1% цього року, прогнозує Єврокомісія і знизиться до 2,7% наступного року. Перед війною в Єврокомісії очікували, що ціни зростуть на 3,5% у 2022 році та на 1,7% у 2023 році.
 
Повідомляється, що, незважаючи на державні витрати на стримування зростання цін на енергоносії та підтримку мільйонів біженців з України, сукупний дефіцит державного бюджету ЄС має скоротитися у 2022 році до 3,6% ВВП з 4,7% у 2021 році, оскільки тимчасові заходи підтримки в умовах COVID-19 скасовуються.
 
За прогнозами, у єврозоні сукупний дефіцит скоротиться вдвічі до 3,7% цього року, порівняно з 2021 роком і ще більше впаде до 2,5% наступного року, а сукупний державний борг єврозони впаде до 94,7% ВВП з 97, 4% у 2021 році та ще більше зменшиться до 92,7% у 2023 році.
 
Незважаючи на повільніше зростання, безробіття в єврозоні знизиться до 7,3% робочої сили в 2022 році та до 7% у 2023 році з 7,7% у 2021 році.
 
Нагадаємо, глава Єврокомісії назвала Росію прямою загрозою світовому порядку.
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетЯк Білорусь відповідатиме за участь у війні в Україні?

СюжетРосія видихається. Західні експерти про три сценарії війни в Україні

Російських хакерів підозрюють в атаці на Євробачення-2022

СюжетЕкс-глава ЦРУ: Вторгнення в Україну вдарило по самій Росії

Источник: korrespondent.net