Біля місця витоку газу з ПП помітили російські кораблі – CNN

Поки що неясно, чи мали кораблі відношення до вибухів на газопроводах, але це один з багатьох моментів для слідства.

 
У районах витоку газу з Північних потоків у Балтійському морі помітили кораблі військово-морського флоту Росії. Слідство має встановити, чи ці судна причетні до вибухів на газопроводах. Про це повідомляє CNN.
 
За словами двох представників західної розвідки і ще одного обізнаного джерела видання, представники європейської служби безпеки у понеділок і вівторок помітили кораблі підтримки ВМФ Росії поблизу витоків у трубопроводах, які, ймовірно, були викликані підводними вибухами.
 
Неясно, чи мали кораблі якесь відношення до цих вибухів, кажуть ці та інші обізнані джерела, але це один з багатьох моментів, які вивчатимуть слідчі.
 
За словами одного із представників розвідки, минулого тижня неподалік цих районів також були помічені російські підводні човни.
 
Данський військовий розвідник стверджує, що російські кораблі регулярно працюють у цьому районі, а їхня присутність необов’язково вказує на те, що Росія причетна до підривів.
 
«Ми бачимо їх щотижня. Російська діяльність у Балтійському морі посилилася за кілька років. Вони досить часто перевіряють нашу поінформованість – як у морі, так і у повітрі», – сказало джерело.
 
Розслідування здійснюють Данія та Швеція, але огляду місць вибухів ще не провели, бо триває витік газу. Розслідування може забрати два тижні. Ще співрозмовники видання зазначають, що головним підозрюваним усе ж таки є Росія.
 
Нагадаємо, у вівторок, 27 вересня, стало відомо про витік газу на трубопроводах Північний потік–1 та Північний потік–2. У Швеції заявили, що зафіксували вибухи у районах трубопроводів.
 
Пізніше Швеція виявила четвертий витік газу з Північних потоків.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Північний потік-2

У Німеччині не відкидають зупинку ПП-2

«Північний потік-2» і «ціна» агресії Росії: у ЄС нема єдності

Süddeutsche Zeitung: США тиснуть на Німеччину через Росію

Співголова СДПН за швидкий запуск «Північного потоку-2»

Оператор Північного потоку-2 просить дозволу на роботи

Источник: korrespondent.net