Банк Англії через рекордну інфляцію підвищив ставку до максимуму за 15 років

У Банку Англії прогнозують, що цьогоріч економіка зросте на 0,25%, порівняно з лютневим прогнозом скорочення на 0,5%.

Банк Англії через рекордну інфляцію підвищив ключову процентну ставку на 0,25 в.п. до 4,5%, це максимальний показник з 2008 року. Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що Центральний банк більше не передбачає рецесію після того, переглянувши свої прогнози зростання порівняно з похмурими даними, опублікованими в лютому. Але тепер він також очікує, що інфляція падатиме повільніше, ніж очікувалося, в основному через несподівано велике і постійне зростання цін на продукти.

Як пише видання, банк Англії був першим великим центральним банком, який почав підвищувати вартість запозичень у грудні 2021 року, але критики звинувачували його в недостатньо агресивних діях, оскільки в жовтні інфляція досягла максимуму за чотири десятиліття 11,1%.

Повідомляється, що минулого тижня Федеральна резервна система США та Європейський центральний банк підвищили базові відсоткові ставки за позиками на 25 базисних пунктів.

Висока інфляція в Британії багато в чому пов’язана з її сильною залежністю від імпорту природного газу для вироблення електроенергії, що зробило її особливо вразливою до стрибків цін на енергоносії після вторгнення Росії в Україну.

Наразі ціни на енергоносії різко впали, і центральний банк очікує, що до кінця цього року інфляція знизиться до 5,1% із 10,1% у березні. Однак це менше зниження, ніж падіння до 3,9%, яке прогнозувалося у лютому. Як прогнозує Банк Англії, інфляція не повернеться до свого цільового рівня 2% до початку 2025 року.

У банку зазначили, що вищі прогнози цін на продукти харчування додали приблизно один процентний пункт до майбутньої інфляції порівняно з лютим.

«Ставки заробітної плати можуть стабілізуватися на рівні вище за ті, які відповідають цільовому рівню інфляції у 2% у середньостроковій перспективі», — заявили в центральному банку.

За прогнозами банку, цьогоріч економіка зросте на 0,25%, порівняно з лютневим прогнозом скорочення на 0,5%. Причини — дешевша енергія, податково-бюджетне стимулювання та покращення ділової та споживчої впевненості. А через три роки економіка зросте на 2,25% порівняно з попереднім періодом.

Раніше повідомлялося, що Банк Англії водинадцяте поспіль підвищив ставку.

Нагадаємо, Європейський центральний банк також підвищив ставки для боротьби з інфляцією.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net