Байден розповів про застереження Путіну до війни

Американський президент попереджав російського колегу, що, в разі нападу на Україну, НАТО об’єднається ще більше.

 
Президент США Джо Байден розповів, як до вторгнення РФ в Україну попереджав президента Володимира Путіна про реакцію НАТО у разі нападу.
 
 

 
«Ще до початку війни я сказав Путіну, що якщо він нападе на Україну, то НАТО не тільки стане сильнішою, ми станемо об’єднанішими, ми станемо на захист світової демократії, зведемося, щоб протистояти агресії, і будемо захищати порядок, заснований на правилах. Це саме те, що є сьогодні, як можна побачити», – сказав він у четвер, 30 червня.
 
Президент США також підбив підсумки саміту НАТО в Мадриді. Він зазначив, що саміт «був про зміцнення нашого Альянсу з тим, щоб відповідати на виклики сьогоднішнього світу і загрози, перед якими ми можемо опинитися в майбутньому».
 
Байден нагадав, що востаннє стратегічну концепцію НАТО було прийнято 12 років тому, і в ній «Росію було охарактеризовано як партнера, а про Китай навіть немає згадування».
 
«Світ змінився. І НАТО теж змінюється. У НАТО було запрошено двох нових членів. Це був історичний акт. Фінляндія та Швеція з багаторічними традиціями нейтралітету обрали приєднатися до НАТО… Атака на одного з нас буде атакою на всіх, і ми будемо захищати кожен сантиметр території НАТО… Це все – наша відповідь на російську агресію, так щоб Україна могла захистити себе», – сказав президент США.
 
Про ухвалені на саміті НАТО рішення читайте в матеріалі Корреспондент.net.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net