Азербайджан провів проти Вірменії операцію Відплата

Азербайджанські військові провели операцію у відповідь у Нагороном Карабаху. МЗС Вірменії вважає, що війська сусідньої країни «здійснили агресію в зоні відповідальності російських миротворців».

 

Азербайджанська армія під час операції Відплата взяла під контроль низку висот у Карабаху і знищила кілька бойових позицій вірменських збройних формувань. Про це повідомили у міністерстві оборони Азербайджану у середу, 3 серпня.
 
«Члени незаконних вірменських збройних формувань на території Азербайджану, де тимчасово розміщено російський миротворчий контингент, грубо порушивши положення заяви від 10 листопада 2020 року, 3 серпня здійснили терористично-диверсійну операцію проти підрозділів Азербайджанської армії. В результаті загинув наш військовослужбовець Кязимов Анар Рустам оглу» — йдеться у повідомленні військового відомства.
 
В результаті операції Відплата у відповідь, проведеної підрозділами азербайджанської армії, взята під контроль висота Гирхгиз, а також висота Сарибаба та інші важливі висоти вздовж Карабахського хребта Малого Кавказу, заявили в Міноборони Азербайджану.
 
У Міноборони зазначили, що «Азербайджанська Республіка неодноразово заявляла про те, що присутність збройних сил Вірменії та незаконних вірменських збройних формувань на територіях Азербайджану, де тимчасово розміщені російські миротворці, всупереч тристоронній заяві, є джерелом небезпеки».
 

 

У МЗС Вірменії, зокрема, заявили, що вважають неприпустимими спроби Баку змінити правовий режим Лачинського коридору в односторонньому порядку.

 

«Маршрут Лачинського коридору може бути змінено лише відповідно до плану, затвердженого підписантами тристоронньої заяви», — йдеться у заяві МЗС Вірменії, поширеній прес-службою у середу.

 

При цьому досі такого плану, затвердженого у тристоронньому форматі, не існує.

 

МЗС Вірменії стверджує, що війська Азербайджану «здійснили агресію в зоні відповідальності російських миротворців у Нагірному Карабаху».

 

Також там додали, що двоє військовослужбовців невизнаної республіки загинули, 14 отримали поранення внаслідок обстрілу з боку збройних сил Азербайджану.

 

Зазначимо, ЗМІ повідомляють, що техніка іранської армії перекидається ближче до кордону з Азербайджаном на тлі зростання напруженості у Нагірному Карабаху.

 

 

Нагадаємо, президент Нагірного Карабаху Араїк Арутюнян підписав указ про початок часткової військової мобілізації у регіоні.

 

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net