Ашан в РФ постачав солдатам товари під виглядом гумдопомоги – ЗМІ

Леруа Мерлен одночасно з Ашаном також брав участь у зборі «гуманітарної допомоги», йдеться у журналістському розслідуванні.

 
 
 
 
Російська дочка французького Ашана від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну постачала товари російським військовим на окупованих українських територіях під виглядом гуманітарної допомоги цивільним. Крім того, філія допомагала російським військкоматам набирати мобілізованих. Про це йдеться у спільному розслідуванні трьох видань The Insider, Le Monde і Bellingcat.
 
Поставки складалися як з товарів зі складів самого Ашана, так і з товарів, зібраних волонтерами на території магазинів Ашан у різних регіонах країни-агресора.
 
«Гуманітарна допомога», яку волонтери збирали начебто для цивільних, складалася зі шкарпеток для чоловіків 40-го розміру взуття, цигарок (їх ніколи не постачають як гуманітарну допомогу), запальничок, бритви, але не було нічого для жінок і дітей. 
 
«Гумдопомогу» оформляли як закупівлю десятьма юрособами. Ці компанії зв’язані між собою: всі вони обслуговують петербурзький Пассажиравтотранс, чия приналежність відноситься до міського Комітету з питань транспорту. Низка юросіб на запит журналістів зізналися, що товари направляють російським військовим.
 
Ашан задіяв у поставках для окупаційних військ не тільки магазини у Санкт-Петербурзі. Поставки узгоджувалися з московським офісом; в інших регіонах також був помічений збір допомоги на території торговельних центрів, що належать Ашану. Зокрема у Самарі, Рибінську та Володимирі на територіях магазинів Ашан були розміщені пункти збору «гуманітарної допомоги для Донбасу».
 
Журналісти встановили, що не тільки Ашан, а й Леруа Мерлен, належний тому ж холдингу, займався поставками товарів на окуповані російськими військами українські території. У грудні з’явилося відео з Маріуполя, на якому можна побачити, як члени Молодой Гвардии Единой России розвантажують однакові палети з фірмовим знаком Леруа Мерлен.
 
Крім того, Ашан допомагав владі РФ боротися з ухильниками від призову: компанія збирала, а далі передавала у військкомати дані про своїх працівників, а після оголошення мобілізації допомагала військкоматам виконувати норму: на робочому місці співробітникам вручали повістки і пропонували звільнитися.
_______________________
 
Ашан є однією з десяти найбільших іноземних компаній Росії. У Росії французька мережа Ашан управляє 241 магазином, де працюють близько 30 тисяч осіб.
 
Ринок країни-окупанта для Auchan Holding генерує 11% доходів.
 
Зазначимо, що гендиректор Auchan Ів Клод у березні 2022 року на заклики громадськості покинути російський ринок заявляв, що мережа продовжить здійснювати діяльність в РФ, оскільки «робить це в інтересах цивільного населення».
 
Нагадаємо також, що у квітні керівництво компанії Ашан вирішило ізолювати своє російське відділення. Зокрема головний офіс припиняє поставки й інвестиції від мережі у Росію.
 
Новини від Кореспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net