У Смарт-Холдингу відреагували на блокування газовидобувної діяльності

Під загрозою завершення розробки одного з родовищ Харківщини, якому вдавалось функціонувати навіть під обстрілами, зазначають у групі компаній.

Державний бюджет втрачає 5 млн гривень щодоби через блокування правоохоронцями газовидобувної діяльності групи Смарт-Холдинг. Про це під час пресконференції повідомила СЕО групи Юлія Кір’янова у середу, 26 квітня.

За її словами, обвинувачення нових бенефіціарних власників Смарт-Холдингу в тому, що вони є «представниками держави-агресора», є фантастичною вигадкою для відкриття кримінального провадження проти газовидобувного бізнесу групи компаній.

«Для криміналу потрібна зрада. Де знайшли зраду? Закид у частині зради знайдено в тому, що активи передано нібито представнику держави-агресора, яким, на кабінетну думку СБУ, є один із представників трасту – ліцензований адвокат на Кіпрі. Що-небудь менш фантастичне можна було придумати?», – зазначила СЕО і висловила думку, що метою дій правоохоронців є «рейдерське захоплення».

Підстав так вважати вона бачить декілька, зокрема – вилучення під час обшуків значних обсягів технічної та геологічної документації щодо газових свердловин із наступним припиненням дії ліцензії. Це призведе до завершення розробки одного з родовищ Харківщини, якому вдавалось функціонувати навіть під обстрілами російських окупантів. В результаті люди можуть втратити роботу, держава – податки, армія – підтримку.

За даними Кір’янової, $13 млн дивідендів за 2022 рік, а це майже 50% всіх отриманих газовим бізнесом Смарт-Холдингу, було спрямовано на допомогу захисникам України та постраждалим від війни людям. Решту було дотовано неприбутковим бізнесам групи, аби зберегти дохід робітників в час війни. І вже зараз через простій Укргазвидобутку держава щодня недоотримує 5 млн гривень податків.

Нагадаємо, 13 квітня СБУ заарештувала майно колишнього народного депутата Вадима Новинського на понад 3,5 млрд гривень. Список заблокованих активів включав корпоративні права на 40 підприємств та 30 газових свердловин.

А тиждень тому стало відомо, що арештовано 18 млн кубометрів газу, який зберігався у сховищах АТ Укртрансгаз.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net