Постачання газопроводом Північний потік зупинено

У Європейському союзі підозрюють, що Москва цього разу зупинить постачання газу під виглядом ремонту труби.

Постачання газопроводом Північний потік зупинено на десять днів з 11 по 21 липня. Про це у неділю, 10 липня, повідомило російське видання ТАСС.

Там розповіли, що профілактично зупинки для технічного обслуговування газопроводу проводяться раз на рік і зачіпають весь ланцюжок видобутку та доставки газу. Однак «ніколи раніше профілактичний ремонт газопроводу не викликав такої уваги».

Повідомляється, що оператор заздалегідь погодив графік та план робіт із партнерами з транспортування газу.

Таким чином, єдиним маршрутом постачання російського газу до країн Західної та Центральної Європи залишається ГТС України. У Газпромі повідомили, що Україна нібито підтверджує заявки обсягом близько 40 млн куб. м на добу.

Північний потік — газопровід з Росії до Німеччини, що проходить по дну Балтійського моря. Будівництво розпочалося у 2010 році, постачання газу по обох нитках стартувало восени 2012 року. Максимальна пропускна спроможність газопроводу становить 55 млрд куб. м на рік.

Відомо, що 14 червня Газпром скоротив постачання газу Північним потоком зі 167 до 100 млн куб. м за добу пояснивши це затримкою з ремонтом газоперекачувальних агрегатів німецької компанії Siemens. У корпорації заявили, що їх ремонтували на заводі в Канаді, і тепер не можуть повернути через санкції країни проти Росії.

Нагадаємо, Україна розчарована рішенням Канади щодо повернення до Німеччини відремонтованих компанією Siemens Canada турбін Північного потоку-1 і просить уряд скасувати його.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Північний потік-2

У Німеччині не відкидають зупинку ПП-2

«Північний потік-2» і «ціна» агресії Росії: у ЄС нема єдності

Süddeutsche Zeitung: США тиснуть на Німеччину через Росію

Співголова СДПН за швидкий запуск «Північного потоку-2»

Оператор Північного потоку-2 просить дозволу на роботи

Источник: korrespondent.net