Ощадбанк оголосив про мільярдні збитки через війну

Єдиним прибутковим місяцем цього року для Ощадбанку став січень — понад 1,1 млрд гривень.

Державний Ощадбанк за перше півріччя зафіксував збиток у 4,03 млрд гривень, хоча за цей же період минулого року він отримав 512,6 млн гривень прибутку. Про це повідомляє Finbalance у понеділок, 25 липня.

Уточнюється, що збитки держбанку в червні склали 448,6 млн гривень, у травні — 1,3 млрд гривень, у квітні — 2,53 млрд гривень, у березні — 199 млн гривень, у лютому — 683 млн гривень.

Тільки за січень Ощадбанк задекларував прибуток у 1,126 млрд гривень.

«Це обумовлено, перш за все, доформуванням резервів на суму 5,4 млрд гривень. Необхідність таких резервів була спричинена погіршенням якості кредитного портфеля внаслідок воєнного нападу Росії на територію України. Банк завжди дотримується консервативного підходу до формування резервів», — йдеться у коментарі Ощадбанку.

Крім того, вплинули зменшення або скасування багатьох комісій та кредитні канікули для позичальників, які банк вводив на певний період.

«В умовах війни банк забезпечує високі показники ліквідності та платоспроможності, стабільно надає банківське обслуговування та кредитну допомогу громадянам та бізнесу», — наголосили у фінустанові.

Відомо, що чистий прибуток Ощадбанку за результатами 2021 року склав 1,1 млрд гривень, що в 2,5 рази менше, ніж у 2020 році.

Нагадаємо, за п’ять місяців 2022 року українські банки отримали 1,3 млрд збитків проти 23,8 млрд гривень прибутку за аналогічний період минулого року. При цьому прибутки банків зросли.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net