Макогон описав, як Газпром створює газову кризу

Минулого тижня російська компанія різко знизила постачання газу в Європу і водночас відмовляється використовувати вільні потужності.

 
Голова Оператора ГТС України Сергій Макогон в інтерв’ю Reuters описав, як російський Газпром штучно створює нову газову кризу, бо обмежує постачання газу в Європу.
 
 

 
Він нагадав, що Газпром не використовує доступних потужностей української ГТС, а також газопроводу Ямал–Європа через Польщу.
 
Зокрема, Україна має близько 109 млн кубометрів газу на добу вільних потужностей, ще 90 млн кубометрів на добу можна постачати по газопроводу через Польщу.
 
Макогон відзначив, що Газпром навіть не використовує заброньованих потужностей української ГТС – за заброньованих 77,2 млн кубометрів на добу на маршруті Суджа використовує тільки частину з них з поточними заявками або запитами на газ у розмірі 41,7 млн кубометрів на добу.
 
Макогон відкинув твердження Газпрому про технічну неможливість перекидання потоків на Суджу.
 
«Вони не зацікавлені в додаткових постачаннях у Європу. Вони хочуть підвищити ціни на газ», – упевнений голова ГТС.
 
Також він розповів, що Україна зараз закачує близько мільярда кубометрів газу на місяць у свої підземні сховища в рамках підготовки до зими. Споживання газу цього року оцінюється приблизно у 21 млрд кубометрів порівняно з 29 млрд кубометрів минулого року.
 
Крім того, Макогон нагадав, що Україна закликає ЄС запровадити ембарго на російський газ, але розуміє, що це, можливо, доведеться робити поступово.
 
«Я розумію, що європейці незадоволені вищими цінами на газ і вищими цінами на бензин і дизельне паливо, але це ніщо порівняно з бомбардуваннями, які ми щодня відчуваємо в наших містах», – додав він.
 
Минулого тижня Газпром скоротив постачання газу по Північному потоку–1 на 60%. Через це ціна газу в Європі перевищила 1 500 доларів за тисячу кубометрів.
 
Також Газпром зупинив на тиждень газопровід Турецький потік.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Україна-Росія: газове питання

СюжетТранзит із присмаком корупції. Слабкі місця газової угоди

СюжетГазові переговори: нова пропозиція ЄС і «пакетне» рішення РФ — DW

Міністр економіки ФРН заявляє про прогрес у спорі щодо транзиту газу

Порошенко: «Північний потік-2» робить ФРН залежною від Росії

Источник: korrespondent.net