МАГАТЕ знову втратило зв язок із Запорізькою АЕС

Той факт, що віддалена передача даних знову не працює, – тільки посилює терміновість відправлення місії МАГАТЕ на Запорізьку АЕС, вважають в організації.

 
Міжнародне агентство з атомної енергії знову перестало дистанційно отримувати дані із систем моніторингу, встановлених на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції. Про це повідомляє сайт МАГАТЕ у середу, 29 червня.
 
«МАГАТЕ знову втратило віддалений зв’язок зі своїми системами спостереження за гарантіями, встановленими на Запорізькій атомній електростанції. Це наголошує на необхідності найближчого приходу МАГАТЕ на об’єкт», – заявив гендиректор Рафаель Маріано Гроссі.
 
Він вважає, що той факт, що віддалена передача даних знову не працює з 25 червня, тільки посилює терміновість відправлення місії МАГАТЕ на Запорізьку АЕС.
 
За словами гендиректора, МАГАТЕ також має часткову втрату дистанційної гарантованої передачі даних з Чорнобильської АЕС.
 
Нагадаємо, 13 червня між ЗАЕС та МАГАТЕ відновлено зв’язок, який було втрачено ще наприкінці травня.
 
Раніше глава МАГАТЕ заявив про ризик для безпеки Запорізької АЕС. За його словами, на станції скомпрометовано щонайменше п’ять із семи невід’ємних основ ядерної безпеки і захисту.
 
Відомо, що Енергоатом заборонив Гроссі відвідувати ЗАЕС. Візит на станцію стане можливим тільки тоді, коли над нею Україна поверне контроль.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетДНК-тести можуть допомогти запобігти продажу вкраденого РФ в Україні зерна

Українські розвідники успішно діють у російському тилу — ЗМІ

СюжетУкраїна на саміті G7: що пообіцяла Зеленському «сімка», а що — ні

Источник: korrespondent.net