В Україні розпочала роботу місія Світового банку

У фокусі її уваги — стан фінансового сектору України після повномасштабного вторгнення Росії.

В Україні розпочала роботу місія технічної допомоги Світового банку з питань підтримки фінансового сектору. Про це 9 травня повідомила пресслужба Нацбанку.

Зазначається, що у фокусі її уваги — стан фінансового сектору України після повномасштабного вторгнення Росії, вжиті НБУ заходи для підтримання фінансової стабільності, удосконалення регулювання на банківському та небанківському фінансових ринках, а також спрямована на це допомога Світового банку.

Місія працюватиме п’ять днів в гібридному форматі — офлайн та онлайн. Експерти долучатимуться до зустрічей із Відня та Києва.

У перший день роботи відбулася онлайн-зустріч керівництва НБУ та Світового банку.

Голова Нацбанку Андрій Пишний наголосив, що делегація очікує експертизи Світового банку з таких питань, як робота з непрацюючими кредитами у банківському секторі, підвищення стійкості фінансової системи в умовах війни, у тому числі через проведення оцінки якості банківських активів.

Крім того, він акцентував увагу на важливості блоку питань небанківського сектору, зокрема щодо викликів, з якими зіткнувся страховий ринок України.

Пишний наголосив, що формування системи страхування воєнно-політичних ризиків — важливий пріоритет для НБУ, адже без такого виду страхування неможливо забезпечити прихід інвесторів в Україну.

«Ми прагнемо якомога швидше перейти від обговорення концепції страхування військово-політичних ризиків до операційного плану. Ми готові рухатися в цьому питанні дуже оперативно й переходити до конкретних дій», — додав глава НБУ.

Нагадаємо, Нацбанк розпочав оцінку стійкості банків та банківської системи України.

Нацбанк спрогнозував зниження облікової ставки

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

«Іноді його заносить». Парамедикиня Тайра про Арестовича

Боєць Гвардії наступу збив російську ракету з Ігли

Росіяни припинили атаки на Авдіївку — Генштаб

Зеленський: Відповідальність РФ має бути неминучою

В Україні назвали умову для участі Зеленського у саміті НАТО

Источник: korrespondent.net