Україна почала отримувати кошти на енергетику

Канада надасть кошти на закупівлю газу, а Великобританія – на функціонування енергосистеми.

 
Канада підписала першу гарантію на 36,5 млн євро на кредит ЄБРР Нафтогазу на 300 млн євро для закупівлі газу. Кредитна програма банку також включає підтримку Укренерго, кошти надала Великобританія.
 
 

 
«Цією гарантією позики на 36,5 млн євро Канада підтримує позику ЄБРР на 300 млн євро, що допоможе Україні закупити необхідні енергоресурси перед приходом зими», – заявила віце-прем’єр і міністр фінансів Канади Христя Фріланд.
 
У свою чергу, Великобританія надає гарантію на 54,4 млн євро для кредиту ЄБРР для Укренерго.
 
«Великобританія та ЄБРР продовжують підтримувати Україну не тільки на словах, а й справами. Ці гроші допоможуть забезпечити світло для будинків українців у наступні місяці і допоможуть з необхідними коштами для уряду України в умовах, коли Україна продовжує боротися із протиправним вторгненням Путіна», – сказав міністр фінансів Великобританії Квасі Квартенґ.
 
За словами президента ЄБРР Оділя Рено-Бассо, за цей рік ЄБРР може інвестувати в Україну більш як мільярд євро, це стало можливим завдяки такій підтримці країн-донорів.
 
Зазначимо, що зараз запаси газу України становлять близько 14 млрд кубометрів. На початок опалювального сезону планують закачати ще до мільярда кубометрів. У Нафтогазі кажуть, що цих запасів на зиму вистачить.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net