Резерви України перевищили довоєнний рівень – НБУ

Чистий продаж валюти регулятором у листопаді зменшився до 1,57 млрд доларів. Показник знижується другий місяць поспіль.

 
Міжнародні резерви України протягом листопада зросли на 2 707,2 млн доларів (на 10,7%). Станом на 1 листопада розмір резервів становив 27 951,4 млн доларів, повідомила прес-служба Нацбанку у вівторок, 6 грудня.
 
Вказано, що це більше, ніж на момент початку російського вторгнення, – тоді резерви становили 27 422,2 млн доларів.
 
«У листопаді резерви збільшилися на 10,7% завдяки стійким надходженням міжнародної допомоги, меншим обсягам чистого продажу валюти Національним банком і помірним борговим виплатам країни в інвалюті», – пояснив регулятор.
 
На валютні рахунки уряду у Нацбанку надійшло 4 616,9 млн доларів. З них:
 

  • 2 530,0 млн доларів – від Євросоюзу;
  • 1 500,0 млн доларів – від США через трастовий фонд Світового банку;
  • 517,8 млн доларів – від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП);
  • 69,1 млн доларів – від інших міжнародних кредиторів.

 
При цьому уряд України виплатив за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті 605,0 млн доларів. Зокрема, 521,4 млн доларів було направлено на обслуговування та погашення валютних ОВДП, 37,0 млн доларів – боргу перед ЄБРР, а 46,6 млн доларів був борг перед іншими міжнародними кредиторами. Крім того, Україна сплатила МВФ 118,8 млн доларів.
 
НБУ минулого місяця продав на валютному ринку 1 632,7 млн доларів і викупив у резерви – 63,9 млн доларів. Чистий продаж валюти регулятором у листопаді зменшився до 1 568,8 млн доларів. Інтервенції НБУ з продажу валюти знижуються другий місяць поспіль.
 
Така динаміка у листопаді зв’язана із стійкими валютними надходженнями з боку експортерів, передусім агропромислового комплексу. Також було проведено переоцінку фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості і курсів валют). Минулого місяця їхня вартість зросла на 380,7 млн доларів.
 
«Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,5 місяця майбутнього імпорту, що достатньо для виконання зобов’язань України і поточних операцій уряду і Національного банку», – йдеться у повідомленні.
 
Раніше у Нацбанку песимістично оцінювали зростання золотовалютних резервів. Там вважали, що показник повернеться на довоєнний рівень не раніше 2024 року.
 
Також у НБУ заявляли, що удари російських окупантів по енергетиці позначаться на резервах України – центробанку доведеться збільшити інтервенції.
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

Фрагменти ракети в Бричанах: Молдова контролює ситуацію

Слова Макрона про гарантії для РФ викликали подив у ФРН

СюжетЩо відомо про російські підрозділи у складі ЗСУ

Підпільниця з Херсона: Вірили, що Україна своїх не покине

Источник: korrespondent.net