Податок на Google приніс понад 3 млрд гривень з початку року — Гетманцев

Термін сплати податку за перший квартал — 9 червня, тому ще очікується надходження понад 0,7 млрд гривень.

З початку року державний бюджет України отримав майже 3,2 млрд гривень завдяки «податку на Google». Про це повідомив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев у Telegram 25 травня.
 
За його словами, термін сплати податку за 1 квартал 2023 року — 9 червня, тому ще очікується сплата податку більше ніж 0,7 млрд гривень.
 
«За результатами поданих за 1 квартал 2023 року спрощених декларацій з податку на додану вартість особами-нерезидентами задекларовано майже 23,5 млн євро та 27,1 млн доларів або 1,9 млрд гривень», — написав нардеп.
 
Найбільші суми задекларовані за 1 квартал 2023 року компаніями Google Play, Google, Etsy, Sjny, Netflix, Apple, Meta, Valve Software, Amazon. Компанія Only Fans з початку року нарахувала 620 тисяч доларів податку та сплатила 23,3 млн гривень до бюджету.
 
Народний депутат Ярослав Железняк повідомив у Telegram, що найбільшими платниками «податку на Google» у 2023 році в Україні стали Meta Platforms Inc. (Facebook, WhatsApp, Messenger, Instagram) — 10,3 млн доларів і Google — 5,7 млн доларів.
 
Станом на 1 квітня 2023 року на податковому обліку перебувало 87 платників, що на 30 більше, ніж роком раніше.

Нагадаємо, у червні 2021 року президент Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким іноземні світові технологічні гіганти, такі як Apple, Google, Microsoft, Netflix та інші, сплачуватимуть 20% ПДВ. 

У березні поточного року платниками «податку на Google» стали сервіси замовлення таксі Uber та Bolt.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net