Обмін зношених доларів: керівництво НБУ викликали до Ради

Проблема комісії банків та обмінних пунктів при прийомі нібито «зношених» доларових купюр досі не вирішена.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики проведе обговорення ситуації з обміном валют. Засідання відбудеться 5 червня за участі Національного банку України та Національної поліції України. Про це повідомив голова комітету Данило Гетманцев в Telegram.
 
«В середу заслухаємо на комітеті доповідь НБУ та правоохоронців щодо виправлення ситуації з обміном «зношеної» валюти та роботи чорних обмінників», — написав він.
 
За словами Гетманцева, засідання відбудеться в онлайн-режимі.
 
Нагадаємо, у травні в Україні виникла проблема додаткових комісій банків та обмінних пунктів, які вони встановлюють за прийом нібито зношених доларових купюр або банкнот попередніх років випуску.
 
НБУ запровадив низку заходів для вирішення проблеми. Зокрема, регулятор заявив, що штрафуватиме і позбавлятиме ліцензій банки та обмінні пункти за невиконання вимог.
 
Нацбанк повністю прибрав людський фактор, заборонивши банкам та небанківським фінустановам відмовляти клієнтам в обміні валюти, якщо лічильник чи детектор на касі підтвердив справжність банкнот. Це означає, що касир не може «на око» оцінювати справжність банкнот або їхній стан і відмовляти у скоєнні валютно-обмінної операції.
 
У НБУ наголосили, що неприпустимо вимагати додаткової комісії за обмін доларів попередніх років.

Нацбанк продав за тиждень понад $500 млн

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net