НБУ пояснив своє нове рішення щодо купівлі валюти у фізосіб

Сильне заниження банками та обмінними пунктами курсу купівлі готівкової валюти є малоймовірним, вважає регулятор.

 
Вимога для банків та небанківських установ купувати у громадян валюту за курсом, не нижчим за офіційний, потенційно могла б обмежувати зміцнення гривні. Про це повідомляє прес-служба Національного банку у середу, 10 серпня.
 
Регулятор нагадав, що з 6 серпня скасував обмеження, згідно з яким банки та небанківські установи мали купувати у населення готівкову валюту за курсом, не нижчим від офіційного. З 21 липня офіційний курс становить 36,57 гривні за 1 долар.
 
«Курс у готівковому сегменті валютного ринку може як знижуватися, так і зростати – залежно від попиту та пропозиції на ринку. Враховуючи це, вимога купувати валюту за курсом, не нижчим за офіційний, потенційно могла б обмежувати зміцнення гривні. Тож Національний банк зняв відповідне обмеження», – йдеться у повідомленні.
 
На думку регулятора, при цьому сильне заниження банками та обмінними пунктами курсу купівлі готівкової валюти є малоймовірним, оскільки сприятиме відтоку клієнтів.
 
«Силу конкуренції добре ілюструє те, що різниця між середніми курсами купівлі та продажу готівкової валюти банками після зняття відповідного обмеження не змінилася, а в небанківських установах – навпаки, 5-8 серпня звузилася з 0,4 до 0,25 грн за 1 долар», – додали в НБУ.
 
Як відомо, наприкінці липня НБУ звинуватив обмінники у девальвації гривні. Тепер усі операції мають фіксуватися на відео, а інформацію про курси заборонено виставляти на табло. У результаті, готівковий курс долара почав знижуватися.
 
Напередодні в Нацбанку зазначили, що турбулентність на готівковому ринку вщухла.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net