Fitch підвищило кредитний рейтинг України

Підвищення довгострокового рейтингу дефолту відбулося завдяки реструктуризації зовнішнього боргу.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch підвищило кредитний рейтинг України в іноземній валюті із RD (обмежений дефолт) до CC (дефолт ймовірний). Про це йдеться у звіті, опублікованому 17 серпня.

Підвищення рейтингу відбулося за отриманням 11 серпня згоди на реструктуризацію зовнішнього боргу, що, на думку агентства, усуває «обмежений дефолт».

«Виплата основного боргу та відсотків за українськими єврооблігаціями на суму близько шести мільярдів доларів була відстрочена на 24 місяці, що пом’якшило тиск на обслуговування зовнішнього боргу в контексті ослаблення міжнародних резервів та гострої потреби у витратах, пов’язаних з війною», — зазначили аналітики Fitch.

На реструктуризацію було отримано згоду 75% власників облігацій (за сукупною номінальною сумою), що перевищує необхідний мінімум 66,7%.

«Незважаючи на це полегшення обслуговування боргу, рейтинг CC відображає невирішені ризики стійкості боргу, пов’язані з нападом Росії, а також вкрай напружений стан державних та зовнішніх фінансів та макрофінансове становище України. Ми очікуємо, що війна триватиме до 2023 року, внаслідок чого державний борг перевищить 100% ВВП», — наголосили в агентстві.

Нагадаємо, наприкінці липня Fitch знизило довгостроковий рейтинг дефолту України із CCC до C (переддефолтний), а потім до RD (обмежений дефолт).

Минулого тижня Україні дали відстрочку за зовнішнім боргом. Закордонні кредитори заморозили виплати за міжнародними облігаціями на два роки, щоб не допустити дефолту.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетКримська платформа: Новий саміт на тлі повномасштабної війни

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПравозахисник: Росія змінила закони для всиновлення українських дітей

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетHRW задокументувала російські воєнні злочини у Харкові

Источник: korrespondent.net