Банки України фіксують прибуток три місяці поспіль

Банки навчилися працювати ефективно з огляду на можливі ризики, зазначив голова НБУ Андрій Пишний.

 
Чистий прибуток платоспроможних українських банків у січні — вересні 2022 року склав 7,4 млрд. гривень, порівняно з 51,4 млрд. гривень прибутку за відповідний період 2021 року. Банківська система зберігає прибутковість уже три місяці поспіль, повідомляє Нацбанк у понеділок, 7 листопада.
 

 
За даними регулятора, доходи банків за січень — вересень поточного року склали 255,08 млрд. гривень, а витрати — 247,71 млрд. гривень.
 
При цьому зазначено, що банки сформували значні обсяги резервів під очікувані збитки через наслідки війни. Відрахування до резервів зросли у 13 разів, порівняно із січнем — вереснем 2021 року – майже до 99 млрд гривень.
 
Як зазначив голова НБУ Андрій Пишний, підтримка банківським сектором операційного прибутку під час війни є свідченням того, що бізнес-моделі банків орієнтовані на одержання прибутку з урахуванням виваженого підходу до ризиків.
 
«Банки навчилися працювати ефективно, диверсифікуючи власні портфелі з огляду на процентні, ринкові, кредитні та операційні ризики. Збереження операційної прибутковості дозволить більшості банків самостійно відновити капітал після проходження поточної кризи», — сказав Пишний.
 
Станом на 1 жовтня з 67 платоспроможних банків 44 установи були прибутковими та отримали чистий прибуток у розмірі 25,6 млрд гривень, 23 були збитковими зі збитками 18,2 млрд гривень.
 
Нагадаємо, 2021 року українські банки отримали рекордний прибуток – 77,530 млрд гривень – це на 95,2% більше, ніж у 2020 році (39,727 млрд гривень).
 
Економічна активність стабілізувалася — НБУ
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net