Європа знайшла заміну російському дизпаливу — Reuters

З початку вересня Європа імпортує 1,65 млн барелів дизпалива щодня – це найвищий показник із серпня 2019 року.

 
Країни Європи почали частіше купувати дизельне паливо у постачальників з Азії та Близького Сходу – у вересні імпорт досягне максимуму за три роки. Про це повідомило агентство Reuters із посиланням на дані аналітичної компанії Vortexa.
 

 
Так з 1 по 11 вересня Європа імпортувала 1,65 млн барелів дизпалива щодня, що є найвищим показником із серпня 2019 року. Для порівняння, у серпні середньодобовий імпорт ДП становив 1,46 млн барелів.
 
При цьому у вересні імпорт дизеля з РФ становив 44% від загального обсягу проти 51% у серпні та 60% у липні. У той же час, частка Близького Сходу в європейському імпорті досягла 30% проти 23% у серпні.
 
Прогнозується, що імпорт дизпалива з Близького Сходу за весь вересень зросте, приблизно, на 50% – до 500 тисяч б/д – що стане найвищим показником із травня 2018 року. При цьому імпорт із Азії залишатиметься загалом стабільним на рівні близько 225 тисяч б/д, порівняно із серпнем. Але він більш ніж утричі вищий, ніж у липні, і близький до останнього максимуму листопада минулого року.
 
Нагадаємо, за півроку війни з Росією Україна збільшила імпорт палива у 12 разів. У серпні було імпортовано 709,5 тисячі тонн бензину, дизпалива та зрідженого газу, тоді як у березні – всього 58,8 тисячі тонн.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net