ЄС заощадив €12 млрд після відмови від газу з РФ — дослідження

За минулий рік імпорт газу до ЄС скоротився на 5%, а частка російського газу у загальному обсязі становила лише 16%.

Країни Євросоюзу заощадили 12 млрд євро внаслідок розширення виробництва електроенергії з відновлюваних джерел після відмови від імпорту газу з Росії через війну в Україні. Про це свідчать дані аналітичного центру Ember Climate, оприлюднені у середу, 22 лютого.

«Завдяки потужностям, що розширюються, і сприятливим метеоумовам вітряні і сонячні електростанції після початку війни виробили рекордну кількість електроенергії в ЄС», — йдеться у звіті.

Так, з березня 2022 року до кінця січня 2023 року в ЄС вироблено на 10% більше вітряної та сонячної електроенергії, ніж за аналогічний період 2021-2022 років. З цих джерел отримано 23% усієї електроенергії у Євросоюзі — це найвищий показник за всі роки переходу на «зелену енергетику».

Загалом за вказані місяці було додатково вироблено 50 терават-годин електроенергії, що відповідало б імпорту 90 терават-год газу на суму 12 млрд євро.

Підрахунки Ember Climate ґрунтувалися на середніх цінах на енергоносії за період, що досліджується. За даними центру, імпорт газу до ЄС скоротився на 5%, а частка російського газу з березня до січня становила лише 16%, тоді як до початку війни в Україні цей показник сягав 40%.

Дослідники вважають, що заміна викопних енергоносіїв на сонячну та вітрову енергію є для ЄС єдиною можливістю «забезпечити стабільну енергетичну безпеку та незалежність».

Раніше повідомлялося, що російські окупанти демонтували та вивезли найбільшу в Україні сонячну електростанцію. Вона розміщувалась під Токмаком Запорізької області.

У Британії запрацювала найбільша морська «вітряна ферма»


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net