ЄС оплатить більшу частину витрат на відновлення України – ЗМІ

Наразі точна сума коштів не називається. За оцінками Брюсселя, вона становитиме сотні мільярдів доларів.

 
Європейський Союз створить трастовий фонд для фінансування відновлення зруйнованої війни, покривши основну частину необхідних коштів. Про це 19 квітня повідомило агентство Bloomberg.
 
 

 
У Єврокомісії зазначили, що розробляється інструмент, який орієнтований на довгострокові потреби країни. При цьому блок оплачуватиме більшу частину рахунків, наголосили співрозмовники агентства.
 
Створений за зразком фонду відновлення після COVID-19 для держав-членів, він фінансуватиме інвестиції та реформи, погоджені з урядом України. Наразі незрозуміло, скільки саме коштів буде надано за рахунок грантів чи позик.
 
Як пише Bloomberg, оскільки війна продовжується, виконавча влада ЄС не бажає називати точну цифру, хоча повідомила послам ЄС, що сума досягне сотень мільярдів євро протягом десятиліть.
 
Більшість первинної допомоги піде на відновлення інфраструктури і підтримку надання державних послуг. Також особливої ​​уваги вимагатиме сільськогосподарський сектор, як один з основних видів економічної діяльності в Україні.
 
У ЄС нагадали, що Євросоюз уже виділив 600 мільйонів євро у вигляді пільгових кредитів з початку війни і прискорює схвалення додаткових 600 мільйонів євро, які можуть бути надані цього літа.
 
Євросоюз також працює над додатковим кредитним пакетом, який може бути такого самого розміру.
 
Окремо МВФ затвердив екстрене фінансування України в розмірі 1,4 мільярда доларів.
 
Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що збитки України від війни з Росією з урахуванням втрат у наступні роки становлять понад трильйон доларів.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

У ФРН застерігають від бойкоту російської культури

СюжетЯк Німеччина допомагає захистити культурну спадщину України

Поліція Берліна розслідує справу про паплюження меморіалу в Трептов-парку

ЄС засудив російські «невибіркові обстріли» мирних жителів України

Источник: korrespondent.net