Витрати України на оборону зросли у вісім разів

За підсумками травня витрати на оборону перевищили 97 мільярдів гривень, що у 7,7 разів більше, ніж роком раніше.

За підсумками травня витрати на оборону, громадський порядок, безпеку та судову владу становили 59,7% бюджету порівняно з 51,2% у квітні цього року та 20,1% у травні минулого року. Про це повідомляється на сайті Національного банку України.

Усього за минулий місяць на ці сфери було витрачено 134,6 млрд грн, у тому числі на оборону — 97,4 млрд грн, що на 56,7% більше, ніж у квітні цього року та у 7,7 разів — ніж у травні минулого.

За економічною класифікацією витрат найбільше зростання у травні зафіксовано за статтею оплата праці та нарахування на зарплату — 47,9% до квітня-22 та 4,4 раза до травня-21. Ці витрати досягли 90,4 млрд грн.

Загалом видатки держбюджету в травні досягли 225,5 млрд грн, що на 28,4% більше від квітня і на 81,6% — травня минулого року.

При цьому доходи держбюджету у травні становили 107,5 млрд грн, що на 28,5% більше, ніж у квітні, але на 9,5% менше, ніж роком раніше.

Значну частину доходів склали гранти ЄС, інших держав та міжнародних організацій — 15,9 млрд грн у травні порівняно з 21,8 млрд грн у квітні. Решту дефіциту було профінансовано завдяки купівлі ОВДП Нацбанком та учасниками ринку, зовнішнім запозиченням та використанням коштів єдиного казначейського рахунку — близько 38 млрд грн.

За даними НБУ, за п’ять місяців дефіцит перевищив 270 млрд грн — це більше, ніж за два попередні роки разом узятих.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net