В Україні запрацювала ще одна потужна газова свердловина

Скважина відкрила перспективи раніше нерозвіданого блоку на одному з родовищ на сході України з перспективними ресурсами понад 6 млрд кубометрів.

Компанія Укргазвидобування запустила в роботу нову пошукову свердловину глибиною 5 800 м. Наразі її дебіт становить 580 тис. куб. м газу на добу, повідомляє Нафтогаз у середу, 24 травня.

Вказано, що це одна з найпотужніших свердловин за останні роки. Крім того, вона відкрила перспективи раніше нерозвіданого блоку на одному з родовищ на сході України. Перспективні ресурси газу цього блоку оцінюються в понад 6 млрд кубометрів.

«Наразі у вказаному блоці відбувається підготовка до буріння ще двох нових свердловин: пошукової та розвідувальної», – йдеться у повідомленні.

Відомо, що це родовище має значні перспективи, але і складну геологічну будову, яка сильно ускладнена глибинними розломами і має блоковий характер. Виявлені газові поклади перебувають в умовах високотемпературного розрізу з аномально високими пластовими тисками.

Через брак технологій раніше розробка перспективних покладів цього родовища на значних глибинах була неможливою.

Нещодавно Укргазвидобування провело там 3D сейсмічні дослідження, що дало можливість спроектувати цю пошукову свердловину з похило-спрямованою конструкцією. Її буріння та дослідження стали складним викликом для команди геологів, буровиків та геофізиків, який вони змогли подолали.

Нагадаємо, у квітні Укргазвидобування запустило свердловину, яка дає понад 460 тис. кубометрів газу на добу. Тоді її називали найпотужнішлю за останні два з половиною роки.

Раніше Нафтогаз заявив про рекордні темпи буріння газових свердловин. Газовидобувачі втрачають темпи видобутку газу на сході України, але методично збільшують їх на заході.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net