У НКРЕКП заявили про необхідність підвищення тарифу на електроенергію

Запропонований новий тариф для населення приблизно в два рази нижчий ринкового і тієї ціни, що зараз сплачують юридичні особи.

Підвищення тарифу на електроенергію для населення є необхідним, бо державна компанія Енергоатом вже зараз має дефіцит коштів і не зможе належним чином виконувати свої обов’язки. Про це напередодні повідомила член Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Ольга Бабій.

За її словами, остаточне рішення щодо підвищення тарифів буде приймати Кабінет міністрів.

«Ми як регулятор подали розрахунок тієї суми вартості електричної енергії, яка є необхідною, щоб державні компанії Енергоатом та Укргідроенерго, які постачають електричну енергію нам – побутовим споживачам за пільговим тарифом, могли її постачати до кінця цього року 2023 і 2024-го року. Фінансових стан цих компаній вкрай негативний. Енергоатом станом на сьогодні має дефіцит обігових коштів і є збитковим. Він не може належним чином виконувати покладені на нього спеціальні обов’язки», – пояснила Бабій.

Раніше НКРЕКП подала до уряду розрахунки про необхідність підвищення тарифів на електроенергію для населення з 1 червня до 2,88 грн/кВт⋅год.

«Хочу звернути увагу на те, що розрахована нами ціна є в два рази нижче тієї ринкової ціни електричної енергії, яка зараз є для бізнесу та для юридичних осіб», – додала Ольга Бабій.

Нагадаємо, у квітні Кабмін знову відклав підвищення цін на електроенергію для населення ще принаймні на місяць – до кінця травня. Зараз населення платить 1,44 грн за кВт/год, якщо споживається менше 250 кВт/год на місяць та 1,68 грн за кВт/год, якщо споживається понад 250 кВт/год на місяць.

При цьому міністр енергетики Герман Галущенко заявляв, що перегляд тарифів на електроенергію допоможе відновити енергосистему до нового осінньо-зимового періоду.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Тарифи в Україні

Нафтогаз заморозив ціну на газ ще на рік

Источник: korrespondent.net