Ціни на продукти у світі зросли через Росію — ООН

Загальне зростання було викликане різким стрибком індексу цін на рослинні олії, який склав 12,1% порівняно з червнем.

За підсумками липня світові ціни на продовольчі товари зросли вперше за півтора роки під впливом виходу Росії із зернової угоди. Про це повідомила Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) у п’ятницю, 4 серпня.

Так, індекс цін на продовольство ФАО, який відслідковує щомісячні зміни світових цін на продовольчі товари, у липні становив у середньому 123,9 пункту, що на 1,3% більше, ніж попереднього місяця, але на 11,8% нижче за рівень липня 2022 року.

«Зростання було викликане різким стрибком індексу цін на рослинні олії ФАО, який зріс на 12,1% порівняно з червнем після семи місяців поспіль зниження. Світові ціни на олію за місяць зросли більш ніж на 15%, в основному через відновлення невизначеності щодо експортних поставок після рішення Російської Федерації про вихід з Чорноморської зернової ініціативи», – йдеться у повідомленні.

Індекс цін на зернові ФАО знизився на 0,5% порівняно з червнем, що було обумовлено падінням міжнародних котирувань на фуражне зерно на 4,8% через збільшення сезонних поставок кукурудзи з поточних урожаїв в Аргентині та Бразилії та потенційно вищого, ніж очікувалося виробництво в США. Тим не менш, світові ціни на пшеницю зросли на 1,6%, що стало їх першим місячним зростанням за дев’ять місяців, через невизначеність щодо експорту з України, а також засуху в Північній Америці.

Індекс цін на цукор ФАО знизився на 3,9%, оскільки хороший прогрес у збиранні врожаю цукрової тростини в Бразилії та збільшення кількості дощів у більшості районів вирощування в Індії вплинули на світові котирування, а також стриманий попит з боку Індонезії та Китаю, найбільших світових імпортерів цукру. Побоювання з приводу потенційного впливу явища Ель-Ніньо на врожай цукрової тростини, поряд із вищими міжнародними цінами на сиру нафту, пом’якшили падіння.

Індекс цін на молочні продукти ФАО в липні знизився на 0,4% і став на 20,6% нижче за своє значення в липні 2022 року. Світові ціни на сир трохи відновилися після різкого недавнього зниження, оскільки спекотна погода вплинула на сезонне скорочення постачання молока до Європи.

Індекс цін на м’ясо ФАО знизився на 0,3%, порівняно з червнем. Котирування на яловичину, баранину та м’ясо птиці знизилися через стабільні поставки і в деяких випадках зниження попиту з боку провідних імпортерів. Ціни на свинину, навпаки, зросли, відображаючи високий сезонний попит у поєднанні з дефіцитом поставок із Західної Європи і США, що продовжується.

Як відомо, 17 липня у Росії заявили про вихід із зернової угоди, яка діяла рік і дозволяла експортувзерати українське продовольство з портів Чорного моря.

Тепер російські загарбники майже щоночі атакують південь України і нищать портову інфраструктуру, що була задіяна в зерновій угоді.

Росія хоче повернутись до «зернової угоди» на своїх умовах

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

В РФ підвищили граничний вік призову: Путін підписав закон

Сили оборони поступово, але дуже наполегливо рухаються вперед — Маляр

Дрони змінюють правила гри на морі — ОП

На Полтавщині й Черкащині викрили посадовців, які наживалися на війні

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

Источник: korrespondent.net