Ціна на газ у Європі впала нижче 1200 доларів

Рівень заповнення сховищ у Європі залишається дуже високим для цього періоду.

 
Ціна на природний газ у Європі опустилася нижче за $1200 за 1 тис. куб. м. Про це свідчать дані лондонської біржі ICE під час торгів у понеділок, 19 грудня.
 

 
Вартість січневого ф’ючерсу на хабі TTF у Нідерландах знизилася до $1193 за 1 тис. куб. м, або €108,775 за МВт·год (виходячи з поточного обмінного курсу євро до долара, ціни на ICE представлені у євро за МВт·год). При цьому загальне зниження ціни з початку дня перевищує 6%.
 
На зниження цін впливають одразу кілька факторів. Так, температура цього тижня в більшості країн Європи прогнозується вище за середні кліматичні показники. Це повинно привести до зниження відбору газу зі сховищ.
 
Крім того, незважаючи на рекордні темпи відбору минулого тижня, рівень заповненості ПСГ у Європі залишається дуже високим для цього періоду часу. Наразі вони заповнені на 84,15% (на 9,96% вище, ніж у середньому на цю дату за останні п’ять років). У них є трохи більше 91 млрд куб. м газу.
 
Нагадаємо, що шість країн Європи домовилися про проект водневого коридору. Ним планують транспортувати «зелений» водень, вироблений у районі Балтійського моря.
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net