Сонячна енергетика мінімізує дефіцит потужності влітку — нардеп

У спекотну пору року складнощі з нестачою потужності можуть виникати лише в декілька вечірніх годин, зазначив Андрій Герус.

Дефіцит потужності у енергосистемі України в денні години пікового споживання електроенергії влітку не виникатиме. Сонячна енергетика зможе забезпечити достатній обсяг генерації. Про це сказав голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунального господарства Андрій Герус в ефірі ТСН.

Народний депутат нагадав, що саме в спекотні періоди наступає другий, після зими, пік по споживанню електроенергії, оскільки багато людей користується кондиціонерами.

«У нас протягом дня дійсно споживання вище, працюють електростанції, виробляють електроенергію і у нас денні піки споживання вони фактично згладжуються за рахунок сонячних електростанцій, залишаються певними проблемними періоди вечірнього піку», – сказав Герус.

За його словами, вечірнім піком споживання варто вважати час від 15:00 до 22:00, тому що Сонця вже в ці періоди мало або немає. При цьому люди повертаються додому, вмикають електроприлади і споживання зростає.

Герус зазначив, що влітку складнощі з нестачою потужності можуть виникати лише в декілька вечірніх годин – у період між 19:00-22:30.

Нагадаємо, за даними Укренерго, підприємства відновлюваної енергетики взимку допомагали пом’якшувати проблему відключень електроенергії і зараз продовжують ефективно підтримувати енергозабезпечення різних областей України.

Також повідомлялося, що Україна планує стати хабом Європи у розвитку зеленої енергетики, особливо сонячної та вітрової генерації, а також водневих технологій та біоенергетики.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net