Саудівська Аравія і Росія зробили нафту дефіцитною

Саудівсько-російський альянс є серйозним викликом для нафтових ринків, зазначають аналітики МЕА.

Продовження Росією та Саудівською Аравією рішення про скорочення видобутку та постачання нафти до кінця року призведе до суттєвого дефіциту на світовому ринку в IV кварталі. Про це йдеться у вересневому звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).
 
Аналітики агентства зазначають, що саудівсько-російський альянс є серйозним викликом для нафтових ринків.
 
«Після того, як у серпні ціни на нафту були відносно спокійними, при цьому волатильність перебувала на багаторічному мінімумі, рішення Саудівської Аравії та Росії продовжити скорочення видобутку та постачання нафти загалом на 1,3 млн барелів на добу (б/д) до кінця року спровокувало ціновий стрибок на нафту Brent вище за 90 доларів за барель до 10-місячного максимуму», — йдеться у звіті.

МЕА вказує, що зростання попиту на нафту на 1,5 млн б/д у другому півріччі 2023 року буде вищим за зростання пропозиції на 1,24 млн б/д. Але вже на початку 2024 року у разі скасування скорочень нафтовий ринок повернеться до профіциту, але запаси сировини, як і раніше, будуть низькими.
 
Нагадаємо, на початку вересня Росія продовжила до кінця року скорочення постачання нафти на 300 тисяч барелів на добу, а Саудівська Аравія ухвалила рішення про продовження добровільного скорочення видобутку нафти на 1 млн барелів на добу на цей же період.

Як відомо, в першому півріччі 2023 року нафтогазові доходи Росії обвалилися майже на 50%. Нині РФ намагається стимулювати зростання цін на нафту.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net