Паливо дорожчатиме на 20% на рік – НБУ

Дорогі енергоносії залишатимуться вагомими чинниками прискорення інфляції, зокрема продовольчої, вважають у Нацбанку.

 
Паливо в Україні цьогоріч подорожчало на 66% та надалі дорожчатиме – до 20% щороку. Про це йдеться у жовтневому інфляційному звіті Нацбанку, оприлюдненому у п’ятницю, 28 жовтня.
 
«Подорожчання енергоносіїв залишається одним із ключових факторів зростання собівартості енергоємних товарів. Це підтверджується посиленням впливу фактора «ціни на енергоносії» на формування майбутніх цін підприємствами», – йдеться у повідомленні.
 
Наголошується, що дорогі енергоносії впливають також на вартість виробництва непродовольчих товарів, зокрема будівельних матеріалів і скляних виробів, що у результаті безпосередньо чи опосередковано впливало на загальну інфляцію. Вагомими факторами зростання цін залишаться високі ризики і витрати бізнесу, які посиляться у зимовий період через дорогі енергоносії.
 
«Ефекти перенесення високих цін на паливо продовжуватимуться і надалі, зумовлюючи, зокрема, подорожчання транспортних послуг. Це підживлюватиме загальну інфляцію», – додали у НБУ.
 
Нагадаємо, інфляція в Україні наблизилася до 25% у річному обчисленні. Зростання споживчих цін пришвидшується вже три місяці.
 
Раніше у Мінекономіки запевнили, що чекати на гіперінфляцію в Україні не варто, незважаючи на війну, що триває.
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net