ООН оцінила збитки агросектору України через війну

Наразі збитки українських аграріїв через війну оцінюються в 4-6 мільярдів доларів.

Сільськогосподарський сектор України за час війни зазнав збитків від 4 до 6 млрд доларів. Про це у п’ятницю, 29 липня, повідомила представниця Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Вікторія Михальчук, пише Інтерфакс-Україна.

Підраховані на червень збитки включають шкоду інфраструктурі, такій як іригаційне обладнання, сховища, інфраструктура судноплавства та переробки, теплиці, польові культури, сільськогосподарські тварини.

Михальчук зазначила, що цього року Україна очікує зібрати до 51 млн тонн зернових.

«З огляду на райони, які безпосередньо постраждали від війни, лише 61 млн тонн із загальної кількості 75 млн сховищ є фізично доступними. 14% пошкоджено або зруйновано, 10% розміщено на окупованій Росією території», — розповіла вона.

При цьому з доступних сховищ 35% залишаються наповненими 22 млн тонн продовольства, яке очікує на експорт.

В ООН також повідомили, що працюють із Мінагрополітики над альтернативними шляхами експорту зернових.

«Один із таких альтернативних шляхів, який ми зараз підтримуємо, це експорт через Румунію та допомога ізмаїльській лабораторії у збільшенні її потужностей, щоб сертифікація проходила набагато швидше і, відповідно, збільшилася кількість експорту, можливо, через ці кордони», — розповіла Михальчук.

Тим часом, в Україні найближчими днями очікують на початок відновлення експорту зерна морським шляхом. Проінспектувати підготовку до цього до Чорноморська сьогодні приїхав президент Володимир Зеленський.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net