НКРЕКП просять послабити обмеження на ринку електроенергії — ЗМІ

У Міжнародній торговій палаті вважають, що регулятор має послабити цінові обмеження на електроенергію для якнайшвидшого відновлення зруйнованої інфраструктури.

 
Міжнародна торгова палата (ICC) звернулася з листом до Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) із проханням послабити цінові обмеження (price-cap) на ринку електроенергії. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на текст документа, який є у розпорядженні редакції.
 
На думку представників ICC, таке послаблення необхідне для того, щоб дати можливість генеруючим компаніям купити обладнання, необхідне для ліквідації наслідків російських терористичних атак на електростанції. Лист адресований голові Національного регулятора Костянтину Ущаповському, а також міністру енергетики Герману Галущенку.
 
«Від імені всіх енергетиків, які працюють у компаніях-членах ICC, звертаємося до вас про термінове підняття верхніх цінових обмежень на ринках електроенергії для того, щоб не допустити повного відключення української енергосистеми», — йдеться у документі.
 
В ICC зазначили, що рівень price-cap, що діє, не дозволяє в достатніх обсягах закуповувати обладнання для ремонту інфраструктури.
 
«Виклики, які постали перед Україною у зв’язку зі збройною агресією Росії, є особливо відчутними та серйозними для енергетичної сфери, яка завжди була недофінансована. А за поточних правил ринку електроенергії енергетичні компанії не можуть отримати кошти на закупівлю нового обладнання», — йдеться у листі.
 
Також Міжнародна торгова палата зазначила, що два тижні тому НКРЕКП планувала підвищити цінові обмеження на ринку електроенергії, аби допомогти енергетичним компаніям отримати кошти на необхідне обладнання, але через невідомі причини це рішення було перенесено на невизначений термін.
 
Нагадаємо, що з 10 жовтня Росія масово атакує українські об’єкти енергетичної інфраструктури, що призвело до дефіциту потужності в енергосистемі. Енергетики в цілодобовому режимі відновлюють електропостачання, проте агресор завдає нових ударів.
Україна нарощує імпорт електроенергії з ЄС
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

Шольц заперечив звинувачення РФ щодо «брудної бомби»

СюжетЗаґратовані двічі: українські СІЗО та колоніії в окупації

У Бєлгороді в РФ шукають, хто лишив у смітнику цинкові труни

Источник: korrespondent.net