Нацбанк помітив пожвавлення економіки України

Падіння української економіки в рік війни може виявитися трохи нижчим, ніж очікувалося раніше.

 
Національний банк покращив оцінку спаду ВВП України у 2022 році до 32% з 37,5%, повідомляє прес-служба регулятора у четвер, 20 жовтня.
 

 
«Економічна активність у другому-третьому кварталах 2022 року поступово відновлювалася завдяки подальшому звільненню українських земель, адаптації бізнесу до нових умов та роботі зернового коридору. Останній фактор зумовив позитивний внесок у ВВП, порівняно з липневим прогнозом… Національний банк лише трохи покращив оцінку падіння ВВП цього року – близько 32%”, – йдеться у повідомленні.
 
При цьому низка факторів, як і раніше, стримує відновлення економіки: логістичні проблеми, особливо в металургії, руйнування потужностей, зокрема в енергетиці, та зниження реальних доходів населення, а також ситуація в сільському господарстві – як через нижчі показники врожайності цього року, так і значного зменшення посівних площ.
 
«Закладене у прогноз ослаблення ризиків безпеки з середини 2023 року стане ключовим фактором майбутнього відновлення економіки. Зокрема, повноцінне оновлення роботи чорноморських портів дозволить суттєво наростити український експорт. Значна бюджетна підтримка стимулюватиме споживчий попит та інвестиції у відновлення країни», — вважають у центробанку.
 
Водночас гальмуватиме пожвавлення економіки втрата робочої сили та виробничих потужностей, високі світові ціни на енергоносії та суттєві потреби в імпорті.
 
За таких умов, вважають у НБУ, темпи зростання ВВП у наступні роки будуть стриманими – на рівні 4-5%.
 
Очікується, що з наступного року поточний рахунок повернеться до дефіциту, оскільки, з одного боку, у 2023-2024 роках очікуються високі обсяги міжнародної фінансової допомоги, зокрема у вигляді грантів, закладене у прогноз покращення ситуації безпеки сприятиме подальшому нарощуванню експорту, а перекази трудових мігрантів залишатимуться не нижчими за довоєнний рівень, а з іншого — відновлення країни вимагатиме великих обсягів імпорту.
 
Ключовим припущенням прогнозу є суттєве зниження ризиків безпеки з середини 2023 року, а основним ризиком для економічного розвитку залишається триваліший термін війни Росії проти України.
 
Нагадаємо, у Мінекономіки повідомили, що за підсумками трьох кварталів цього року падіння ВВП в Україні оцінюється на рівні 30%.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net