Мінагрополітики очікує експорту зерна на $20 млрд

Наразі готують до відправки зерно торішнього врожаю на 10 млрд доларів, всього планують експортувати удвічі більше.

 
Україна розраховує до кінця року експортувати зерна на 20 млрд доларів, заявив у понеділок, 25 липня, міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.
 

 
“Після того, як були підписані угоди, у нас на залишках залишається зерна на загальну суму 10 млрд доларів. Це дійсно так. Це величезна сума”, – сказав він.
 
Але загалом цього року необхідно вивезти зерна на 20 млрд. доларів, додав міністр.
 
Сольський попередив, що єдиною причиною можливого дефіциту продовольства в Україні може стати брак грошей для подальшої посівної кампанії.
 
«Тому підписана угода має вирішити ці проблеми», — вважає голова Мінагро.
 
За словами міністра, держава не втручається у діяльність приватних компаній, які готуються до експорту зерна, проте може розпочати регулювати параметри ринку.
 
«Роль держави у цьому процесі та можливість викупу нею та перепродажу зерна зараз визначається. Це залежить від того, в який бік піде ринок – якщо він піде не так, як ми хочемо, і якщо для трейдерів головним стане отримання надприбутків, то найближчим часом може бути оголошено про щось інше», — уточнив Сольський.
 
За його словами, 99% зерна, що експортується з України, належатиме приватним вантажовідправникам.
 
У Мінінфраструктури кажуть, що експорт зерна відновиться цього тижня з порту Чорноморськ, а всі три порти запрацюють на повну протягом двох тижнів.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net